Estrima Biro, Renault Twizy i podobne historie

Written by On. Posted in lifestyle

Ekologiczny i stylowy samochód. Bardziej go nosisz, niż do niego wsiadasz. A kiedy się rozładuje, wyjdzie z mody albo najzwyczajniej znudzi się, na rzecz nowego modelu, możesz go po prostu wyrzucić do śmieci.

6_Estrima-Birò-FINAL019-1024x691

12_Estrima-Birò-FINAL003-1024x683

zrodlo zdjec: http://www.estrima.com

Bardziej niż jeden samochód, jest to cały nowy gatunek samochodów. Ich reprezentantami są na przykład, Biro czy Renaulty Twizy. Są to ultra małe pojazdy miejskie. Obydwa te pojazdy to tylko zaledwie trochę więcej niż skuter. Już było, powiecie – Smart. Nie do końca. Smart przy nich to jednak pełnoprawny samochód. Twizy nie ma nawet bocznych szyb (w czym przypomina trochę Jeep’a Wranglera), z Biro natomiast można wymontować baterię, która jeżdżąc jak stylowa walizka z łatwością da się dociągnąć do domowego gniazdka na ładowanie.

renault_twizy_cargo_03_1-0625 twizy-1

zrodlo zdjec: renault.com

Pojazdy te są więc zwrotne, ekologiczne i na tyle małe, że zmieszczą się praktycznie wszędzie. A co najważniejsze mają też charakterek. Z badań wynika, że ludzie pokolenia Y coraz mniej zainteresowani są samochodami. Być może takie właśnie pojazdy są więc alternatywą.

renault-twizy-1-front-three-quarters

zrodlo zdjecia: http://www.autoexpress.co.uk

Oto czemu nie przyjmą się w Polsce (obym się mylił):

  1. Są za drogie na tak małe pojazdy – Polacy wybiorą obrzydliwe samochody typu Dacia, bo jak już płacić jak za tani samochód, to przynajmniej trzeba dostać tani samochód – to nic, że kiepski i obrzydliwy
  2. Bo “bo co to w ogóle jest, wózek inwalidzki? Taczka?”
  3. Bo szpanu na blokach nie będzie.
  4. Nie dość, że nie będzie szpanu, to jeszcze sąsiedzi wezmą cię za idiote. Albo inwalidę cogorsza.
  5. Bo nie jest maczo ( Ford Escort jest)
  6. Bo nie rozpędzisz się do 220km/h na Puławskiej
  7. Bo nie będzie nawet co zbierać po pojeździe, nie wspominając o kierowcy, kiedy uderzy w ciebie idiota, który rozpędził się do 220km/h na Puławskiej
  8. Złodziejowi nie będzie nawet potrzebna laweta żeby go ukraść, weźmie go pod pachę
  9. Ponieważ nie są hermetycznie zamykane drechy zapewne nawrzucają ci do środka śmieci – bo czemu nie
Zalety takich pojazdów trudno zliczyć, niestety pojawiają są też wady. Są małe, zwrotne, łatwe do zaparkowania – praktycznie w dowolnym miejscu – i w przeciwieństwie do skutera nie pada w nich deszcz i nie wieje zimny, jesienny wiatr. Uważam, że są szczególnie przydatne w zatłoczonych miastach, z ciasnymi, krętymi uliczkami (Włosi, Hiszpanie i Francuzi już zacierają ręce). Wady? W zderzeniu ze Smartem, kierowca będzie zdrapywany z asfaltu żyletką. Kierowca ciężarówki nawet nie zauważy, że po czymś przejechał.

Tags: , , , ,

Trackback from your site.

Comments (1)

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.