Muzyka a reklamy

Written by On. Posted in muzyka, reklamy, telewizja

Choć telewizję oglądam coraz rzadziej, to od czasu do czasu wpadam na reklamę, która zostaje ze mną na dłużej. Najczęściej dzieje się tak, z uwagi na kawałek grany w reklamie. Przyznaję, choć trochę ze wstydem, że lista świetnych zespołów, które poznałem, tylko ze względu na reklamy, które używały ich tracków, jest dość długa. Z drugiej strony pocieszam się faktem, że na internecie dość powszechne są strony, które pomagają ludziom w odszukiwaniu muzyki z reklam. Podobnie na Youtubie, często zdarza mi się wpaść na komentarze, które wskazują na fakt, że ludzie znaleźli się na stronie Youtube’a utworu, tylko przez reklamę, w której jej wcześniej użyto.

3109844259_644d8ae29c
zrodlo zdjecia: materialy rekalmowe Sony

Jest tak w przypadku „Style”, Franka Sinatry, Deana Martina i Binga Crosby’ego. Mimo, tego że jestem wielkim fanem Sinatry, nie znałem „Style” do czasu rekalmy VW Passata CC. Zaś komentarze takie jak ta od Amier96:”im watching this because of the volkswagen cc commercial. anyone else?”, pozwalają mi zgadywać, że nie byłem jedyny.

The Hives poznałem przez reklamę Lecha z okolic roku 2003. Grał tam kawałek „Hate to Say I Told You So”.

Caesars – Jerk it out z reklamy Nivea

Była też świetna reklama Nike’a, dzięki której poznałem zespół Eagles of Death Metal i ich kawałek „Don’t Speak”.

Ostatnio Lech zaskoczył mnie spotem „Chwała bohaterom” z świetnym kawałkiem M83 – „Midnight City”.

Jose Gonzales – Heartbeats w reklamie Sony Bravia

Algida dała nam Safri Duo – Played A Like

Była też absolutnie epicka reklama firmy Dermablend, która jak wirus rozniosła się po internecie gdzieś na przełomie lat 2011 i 2012. „Go beyond the cover” z kawałkiem ”There Is Hope” Zoo Brazil feat. Rasmus Kellerman na pewno znajduje się na mojej liście top 10 reklam wszechczasów.

maxresdefault

zrodlo zdjecia: materialy reklamowe Lech

Odchodząc już odrobinę od muzyki w reklamach, a przechodząc do samych reklam, muszę podzielić się jedną naprawdę wyjątkową. Mimo, że minęło już wiele lat, odkąd widziałem ją po raz pierwszy, to zawsze robi na mnie to samo wrażenie. Jest tak subtelna, tajemnicza, baśniowa. Nigdy się nie nudzi, dla mnie to jedna z najlepszych reklam wszechczasów. Jeśli jeszcze jej nie znacie, oceńcie sami to kapitalne dzieło Spike’a Jonze.

  Adidas 1 commercial – Hello Tomorrow  

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Trackback from your site.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.