Pet Rock

Written by On. Posted in design, lifestyle, rozważania ironiczne

Kamień hodowlany! Pet Rock – idealny sposób, żeby nauczyć Twoje dziecko odpowiedzialności za swoje zwierzątko.

Zanim ktoś westchnie, wzruszy ramionami i powie: “czego to oni tera nie wymyślo, żeby od człowieka pieniądze wyłudzić” napomknę, że to pomysł z lat siedemdziesiątych. Czy ma sens? Pewnie nie! Czy to normalne? Pewnie nie. Czy to racjonalny sposób wydania pieniędzy?! Z pewnością nie! Czy mnie zachwycił? TAK! Czy kupiłbym go? Z pewnością! I to nie dlatego, że chcę mało uciążliwego podopiecznego, który z kamienną twarzą (to mi się udało) będzie wysłuchiwał moich narzekań. Ujął mnie geniusz tego pomysłu, leżący zresztą w jego prostocie.

Product shot of Pet Rock, fad from mid-1zrodlo zdjecia: http://3g-pr.com

Wychodząc naprzeciw wszystkim, którzy już na początku słuchania o Pet Rock pukali się w głowy: Twórca sprzedawał je za 3,95$, a w zaledwie pół roku stał się multimilionerem. Idiota nie? Muszę przyznać, że pewną satysfakcją napawa mnie myśl, ilu mało lotnie myślących ludzi i tych, którzy nie rozumieją jak można płacić za kamień z plaży, musi się wkurzać na fakt, że pewien facet sprzedający kamyki, w pół roku zarobił więcej, niż oni w życiu zarobią w całym życiu (:-P

A przecież pomysł był taki prosty: zwierzątko, o które nie trzeba będzie zbyt dużo dbać, karmić, trenować, czesać, zmieniać żwirku ani wyprowadzać. I tak, sukces Pet Rock to 1% funkcjonalności produktu, a 99% mocy marketingu. Ale czy to nie genialne?

Napis na transporterze zapewnia również, że ten, zawiera jeden kamień najlepszej i najczystszej rasy (rasa kamienia była widocznie dla ludzi stojących za tym projektem podejrzanie ważna – ewentualnie był to chwyt kierowany do naszych zachodnich sąsiadów).
petrockzrodlo zdjecia: http://www.fordlibrarymuseum.gov
 

Tags:

Trackback from your site.

Comments (1)

 • pasangtaruhan.com

  |

  An outstanding share! I’ve just forwarded this onto a colleague
  who had been conducting a little homework on this.
  And he actually ordered me lunch due to the fact that I
  discovered it for him… lol. So allow me to reword this….
  Thanks for the meal!! But yeah, thanks for
  spending some time to discuss this issue here on your
  web page.

  Reply

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.